top of page

קורסים

קורסים בפסיכו-אנרגיה והילינג עם התייחסות לעבודתה של ד"ר ברברה אן ברנן ושיטת ידי אור מתקיימים במהלך כל השנה, חלקם פתוחים לקהל הרחב וחלקם מיועדים למטפלים מקצועיים מתחומים שונים. תוכלו לעשות לייק כדי לעקוב אחר פתיחת הקורסים בעמוד הסדנאות שלי בפייסבוק או בעמוד הקהילה הישראלית לחקר שדה האנרגיה האנושי.

אתם גם מוזמנים לשלוח אימייל ולקבל עדכונים על פתיחת קורסים וסדנאות (לא יותר מ - 3-4 אימיילים בשנה).  

קורס מטפלים

קורס אבחון על פי שדה האנרגיה האנושי וטכניקות הילינג בהשראת ד"ר ברברה ברנן ושיטת ידי אור. 

הקורס  מיועד למטפלים ובוגרי בתי ספר לטיפול מתחומים שונים המעוניינים לבנות קהל מטופלים רחב ולהעשיר את ארגז הכלים האבחוניים והטיפוליים שבידיהם. אנחנו נלמד לפתח יכולות ראייה ואיבחון של שדה האנרגיה האנושי ולגבש על פיהן תוכנית טיפולית בעלת שלבים סדורים החל מהפגישה הראשונה. כמו כן נלמד טכניקת פסיכותרפיה אנרגטית וטכניקות הילינג להשפעה ישירה על תודעתו וגופו של המטופל.

אומנות הטיפול - פישבול

פישבול היא סדרה של מפגשים חד פעמיים המתקיימים אחת לחודש, המיועדת ללטש את האומנות הייחודית שבה כל מטפל עובד עם המטופלים שלו. סדרה זו פתוחה למטפלים ממודלים שונים בתחום הפסיכותרפיה, הנפש והגוף-נפש. 

בכל מפגש כזה אנחנו נצפה בטיפול חי המתקיים לנגד עינינו, ונוכל לראות סגנונות ובחירות טיפוליות של מטפלים שונים וכיצד הם מתמודדים עם העברה, הזדהות השלכתית ומצבים מאתגרים אחרים הקורים בחדר הטיפולים. 
היתרון הברור במרחב הזה, בשונה ממרחב סופרויז'ן רגיל – הוא שכאן, הדברים מתרחשים בהווה ולא מדוברים בדיעבד. כאן, נוכל לעצור בכל רגע, להתייעץ, לבדוק אפשרויות טיפוליות נוספות ולאסוף עוד כלים ומודעות לארגז הכלים שלנו.

ד"ר ברברה ברנן ושיטת ידי אור

Brennan Healing Science

ד"ר ברברה ברנן נולדה בשנת 1939 והחלה את דרכה כאסטרופיסיקאית בסוכנות החלל האמריקאית (NASA) בשנות השישים.

לקראת סוף העשור התרכזה ד"ר ברנן בעבודתו של תלמידו הגאון של פרויד, וילהלם רייך, ובחברת ד"ר ג'ון פיירקוס (Pierrakos - מייסד הביואנרגיה) החלה לחקור את את מה שהיא כינתה שדה האנרגיה האנושי והשפעותיו על הגוף ועל הנפש.

ברברה ברנן אודות
שדה האנרגיה האנושי

מה שיחודי במחקרה של ד"ר ברנן הוא שהיא מיפתה את שדה האנרגיה האנושי באופן דומה לצורה אותה רופאים ממפים את גוף האדם - לפי מערכות ואיברים.

בספרות ובהרצאות שלה (לעברית תורגם רק הספר "ידי אור" אך הספר "Light Emerging" הוא העמקה מעניינת), היא מדברת רבות על האנטומיה והפיסיולוגיה של שדה האנרגיה האנושי, ומתארת מערכות אנרגטיות המתעלות רגשות והופכות אותם לאנרגיה פיזיולוגית המשפיעה על מערכת העצבים. זהו למעשה הבסיס לתורה שלה הנקראת -"Brennan Healing Science" או בשמה הנפוץ יותר "שיטת ידי אור". 

שדה האנרגיה האנושי

שדה האנרגיה האנושי הוא מונח מדעי אותו טבעה ד"ר ברברה ברנן, והוא מתאר תופעה של שדה אלקטרומגנטי המקיף וחודר את הגוף שלנו.


למרות שד"ר ברנן הייתה מהחלוצים לחקור תופעה זו בצורה מדעית, קיימים איזכורים שלה במזרח הרחוק לפחות מלפני 5000 שנה. ביוגה וברפואה האיורוודית מתייחסים אל שדה האנרגיה האנושי כ"פראנה", ברפואה הסינית מתייחסים אליו כ"צ'י" או "קי" ואפילו פיתגורס תיאר אותו כ"גוף אור".

 

הפסיכותרפיה של ברברה ברנן

 

Brennan Healing Science Integration Work

 

אם עוקבים אחר התפתחות טכניקות הפסיכותרפיה של ד"ר ברנן מגיעים עד פרויד ואולי כאן המקום אף לגעת בהשתלשלות התורה הזו.

ד"ר וילהלם רייך, גם הוא יהודי אוסטרי ותלמידו של פרויד, החל לגעת בשנות

ה - 30 של המאה הקודמת בביטוי האנרגטי-גופני של הפסיכולוגיה הפרוידיאנית. מתוך מחקריו וטכניקות הטיפול שהוא פיתח, התפתחה טכניקת טיפול גוף-נפש בשנות ה - 60 בשם ביואנרגיה (BioEnergetics) ממנה הסתעפו שיטות הידועות היום כמו פסיכותרפיה גופנית וביוסינתזה. 

הפסיכותרפיה של ברברה ברנן
הילינג ידי אור

הילינג בצורתו הבסיסית היא שיטת טיפול המשפיעה על הגוף ועל הנפש דרך מגע יד המעבירה אנרגיה אל שדה האנרגיה האנושי. מגע זה, נתפס יותר ויותר כמעביר אנרגיה מחיה, וישנם אף בתי חולים בארה"ב ואירופה המעבירים השתלמויות בנושא לאחיות.

 

 

מזווית ראיה מסוימת, כולנו הילרים: אם הניגשת למיטת ילדה ומניחה יד מרגיעה על בטן כואבת, ספורטאי הנפגע בברכו ומושיט אליה יד אינסטינקטיבית, אפילו הנטייה להניח את היד על סנטר, רכות או עורף, היא כוונה לא מודעת להאיץ את זרימת האנרגיה למוח ולמערכת העצבים בעת חשיבה.

הילינג "ידי אור"
הספר ידי אור - המדריך לריפוי באמצעות שדה האנרגיה האנושית
הספר "ידי אור"

"ספרה של ברברה אן ברנן הוא מקור של עונג לכל אדם פתוח המעוניין להציץ אל מעבר ל"מציאות"של ההבנה והידע הנוכחי שלנו. הישגים רבים נזקפים לזכותה, כולל רקע בפיסיקה והכשרה בשיטות רבות. קרוב לוודאי, שכיום היא אחת מן המרפאות הגדולות בחצי הכדור המערבי. 

ד"ר אליזבט קובלר-רוס, פסיכיאטרית, מחברת "לחיות עם המוות".

ידין קפלנסקי - פסיכואנרגיה

bottom of page