top of page
הפסיכותרפיה של ד"ר ברברה אן ברנן

Brennan Healing Science Integration Work

הפסיכותרפיה של ד"ר ברברה אן ברנן

אם עוקבים אחר התפתחות טכניקות הפסיכותרפיה של ד"ר ברנן מגיעים עד פרויד ואולי כאן המקום אף לגעת בהשתלשלות התורה הזו. 

ד"ר וילהלם רייך, גם הוא יהודי אוסטרי ותלמידו של פרויד, החל לגעת בשנות ה - 30 של המאה הקודמת בביטוי האנרגטי-גופני של הפסיכולוגיה הפרוידיאנית. מתוך מחקריו וטכניקות הטיפול שלו, התפתחה בשנות ה - 60 תורת גוף-נפש בשם ביואנרגיה (BioEnergetics) ממנה הסתעפו שיטות נוספות הידועות היום בשמות פסיכותרפיה גופנית וביוסינתזה. 

בסוף שנות ה - 60 עזבה ד"ר ברברה אן ברנן את עבודתה בנאס"א והחלה לחקור את תורתו של רייך. בהיותה פיזיקאית, היא התעניינה במיוחד באפשרות לתת תוקף מדעי לעבודתו והייתה מעורבת בכמה מחקרים בתחום, בין השאר עבור משרד הבריאות האמריקאי ובאוניברסיטת דרום קליפורניה (UCLA).

במרוצת 40 שנות עבודתה היא פיתחה תורת פסיכותרפיה אנרגטית בה המטפל לומד "לקרוא" את שדה האנרגיה האנושי של המטופל במהלך השיחה ותוך בחירת נושאים משותפת, מנחה אותו בעדינות לגעת בנקודות בהן הוא חש התעצמות אנרגטית בשדה. 

המאפיין העיקרי של מטפלים שהכשירה בשיטה הוא היכולת "לקרוא" את שדה האנרגיה האנושי בזמן הטיפול והיא מאפשר התמקדות יעילה בנושאים הטעונים עבור המטופל והימנעות משיחות סרק שלעתים יכולות לאפיין טיפול נפשי. כשהמטופל לומד לחוש את תנועת האנרגיה בשדה ובגוף שלו בעצמו במהלך השיחה, הוא הופך להיות מקורקע וממוקד יותר והדבר תורם מאוד ליכולותו להוביל את הטיפול ביעילות למקומות משחררים ולהגיע למטרותיו.

הילינג ידי אור

הילינג בצורתו הבסיסית הוא שיטת טיפול של העברת אנרגיה באמצעות מגע היד של המטפל אל שדה האנרגיה האנושי של המטופל. העברת אנרגיה באמצעות מגע ידיים והתכווננות מצד המטפל, היא טכניקה עתיקת יומין המשפיעה על הגוף ועל הנפש וישנם אף בתי חולים בארה"ב ואירופה המעבירים השתלמויות בנושא לאחיות.

מזווית ראיה מסוימת, כולנו הילרים: אם הניגשת למיטת ילדה ומניחה יד מרגיעה על בטן כואבת, ספורטאי הנפגע בברכו ומושיט אליה אינסטינקטיבית את ידו, אפילו הנטייה להניח את היד על סנטר, רכות או עורף, היא כוונה לא מודעת להאיץ את זרימת האנרגיה למוח ולמערכת העצבים בעת חשיבה.

Brennan Healing Science או בשמו הידוע יותר, הילינג "ידי אור", נבדל משיטות הילינג או רייקי אחרות בכך שמתקיימים בו פרוטוקולים ייעודים ומדויקים למחלות פיזיולוגיות ולמצוקות נפשיות שונות. כיאה לפיזיקאית, יצרה ד"ר ברברה אן ברנן שיטה טיפול מדויקת, בה מקיים המטפל הערכה של מבנה שדה האנרגיה האנושי של המטופל ומאתר בו נקודות של עומס וריפיון אנרגטים, קרעים וזליגות, היכולים להצביע בדיוק רב על סוג המחלה או סוג המצוקה הנפשית.

הכלי העיקרי של הילר בשיטת ידי אור הוא שדה האנרגיה האנושי ודרך טיפול בו הוא משפיע על הגוף ועל הנפש. באסכולה זו, נתפס שדה האנרגיה האנושי כמכלול הרגשות, המחשבות והזיכרונות הלא פתורים של המטופל, ובתוכו שורה גופו הפיזי בדומה לדג השוחה במים וסופג את תוכנם.

 

מחשבות קומפולסיביות החוזרות על עצמן או רגשות לא מעובדים כמו עצב או כעס, נאגרים בשדה האנרגיה האנושי ואט אט "מתיישבים" סביב איברי גוף ספציפיים ובתורם מובילים לחולי או חולשה. משום כך, שדה האנרגיה נתפס כמקור איבחון מצוין לזיהוי תחילתה של מחלה עוד לפני שהיא מתבטאת בגוף. 

הילינג ידי אור
L-yedey-or_edited.jpg
ניתן לשלוח תשלום ע״ס 159 ש״ח ב - BIT לטלפון 0545858696. ניתן לאסוף את הספרים משכונת הדר יוסף, תל אביב, או מכפר חרוצים.
אם תרצו משלוח בדואר רשום, אנא הוסיפו 20 ש״ח.

"ספר זה מומלץ בחום לאלה המגלים עניין בתופעת החיים במישור הפיזי והמטאפיזי. הספר הנו פרי מאמץ רב שנים, ומייצג את האבולוציה האישית של המחברת ואת התפתחותן של יכולות הריפוי המיוחדות שלה. הקורא ימצא עצמו ללא קושי בתוך עולמה המרתק והמופלא. ברברה אן ברנן ראויה לשבח על אומץ לבה בהבאת חוויותיה הסובייקטיביות והאובייקטיביות בפני העולם."

ד"ר ג'ון פיירקוס, פסיכיאטר, מייסד "המכון לאנרגטיקת הליבה".

הספר "ידי אור"

"ספרה של ברברה אן ברנן הוא מקור של עונג לכל אדם פתוח המעוניין להציץ אל מעבר ל"מציאות" של ההבנה והידע הנוכחי שלנו. הישגים רבים נזקפים לזכותה, כולל רקע בפיסיקה והכשרה בשיטות רבות. קרוב לוודאי, שכיום היא אחת מן המרפאות הגדולות בחצי הכדור המערבי. ספר מקיף ומעמיק זה הוא חובה לכל מי ששואף להיות למרפא ולכל העוסקים בטיפול ובדאגה לבריאות ולשלמות האנושית. הוא יכול לשמש מקור השראה לכל הרוצים להבין את ההוויה האנושית שמעבר למראה העיניים. זוהי מתנה לכל אנשי העידן החדש השואפים להבין ולהפנים סוגיות של חיים ובריאות."

ד"ר אליזבט קובלר-רוס, פסיכיאטרית, מחברת "לחיות עם המוות".

"עבודתה של ברברה ברנן מאירת עיניים. תפישתה באשר לתפקיד שהמחלה משחקת ובאשר לדרך שבה מושג הריפוי מתאימים בהחלט להתנסותי."

ד"ר ברני סיגל, אונקולוג, מחבר "אהבה, רפואה ונסים".

"הספר "ידי אור
Vocare

Vocare או "קריאה", הנו פרויקט מיוחד במינו. מדובר ברצף הקלטות של מוזיקה חיה שנוגנה על כלי נגינה המכוילים לתדרי הצ'קרות שאותם חקרה ד"ר ברברה אן ברנן במסגרת שיטת "ידי אור".

המוזיקה למעשה מלווה שלבים של מספר תהליכי הילינג בטכניקת ידי אור תוך כדי התפתחותם. בהיותם מכוונים לתדרים המדויקים של הצ'קרות, תומכים כלי הנגינה והנגנים (רובם מרפאים בשיטת ידי אור גם כן) את ההילרים בזמן הטיפול, לצורך השפעה מיטבית על שדה האנרגיה האנושי של המטופל. תדרי הצליל של הצ'קרות כמו שחקרה אותם ד"ר ברנן אינם דו, רה, מי, כפי שאנחנו רגילים מצלילי פסנתר או גיטרה רגילים. מדובר בצלילים הדורשים כיוון מיוחד והשפעתם על הגוף ושדה האנרגיה האנושי אידאלית לצורכי ריפוי נפשי, פיסי ואנרגטי. ניתן להשתמש במוסיקה הזו לצורכי הילינג, מדיטציה, התמקדות ותהליכי ריפוי שונים. 

ידין קפלנסקי - פסיכואנרגיה

bottom of page